Творчасць Нікала Пусэна (ПЕРАНОС)

Нацыянальны мастацкі музей Рэспублікі Беларусь Галоўны корпус

УВАГА! Паважаныя наведвальнікі! Даводзім да вашага ведама, што лекцыя "Творчасць Нікала Пусэна” не адбудзецца па прычыне хваробы супрацоўніка. Пра новую дату лекцыі паведамім пазней - сачыце за нашымі навінамі. Просім прабачэння за магчымыя нязручнасці.

У Мастацкім музеі працягваецца цыкл лекцый аб французскім мастацтве, які прымеркаваны да адкрыцця выставы “Нашы калекцыі. Французскае выяўленчае мастацтва”.

Тэма другой лекцыі – “Творчасць Нікала Пусэна”. Мастак стаў адным з заснавальнікаў і галоўных прадстаўнікоў жывапісу эпохі класіцызму. Метады выражэння жывапісца лічацца эталонам у класіцызме. Большасць твораў майстра звязаны з міфалагічнымі і біблейскімі сюжэтамі.

Лекцыя адбудзецца 25 лістапада (субота) а 16-й гадзіне ў залах выставы “Нашы калекцыі. Французскае выяўленчае мастацтва”.

Лекцыю чытае вядучы навуковы супрацоўнік Мастацкага – Алена Дзмітрыеўна Шапашнікава, якая працуе ў музеі больш за 40 гадоў.

Наведаць мерапрыемства можна па ўваходным білеце ў галоўны корпус музея. Папярэдняя рэгістрацыя не патрабуецца.