Дзень сям’і ў Мастацкім музеі

Дзень сям’і ў Мастацкім музеі – мерапрыемства для сумеснай творчасці дзяцей, бацькоў, бабуль і дзядуляў. 15 мая ва ўсім свеце адзначаецца Дзень сям’і. Музей запрашае сустрэць гэту святочную падзею ўсёй сям’ёй у кампаніі твораў мастацтва.

Праграма мерапрыемства:

• У 11:30 – інтэрактыўная праграма “Калейдаскоп”.
    Які настрой у колера? Ці можа фарба гучаць? Колькі існуе адценняў? Госці пазнаёмяцца з асноўнымі і дадатковымі колерамі і прымуць удзел у фарбавых эксперыментах.
    Заняткі разлічаны на дзяцей ад 6 да 8 гадоў.
    Кошт праграмы – 8 руб.

Па папярэднім запісе па тэл.:
     + 375 25 667 78 19

• А 16-й гадзіне – бясплатная інтэрактыўная праграма “Партрэты даўнія мінулых пакаленняў” для шматдзетных сямей.
    Удзельнікі зазірнуць у “партрэтную галерэю”, адчуюць сябе ў ролі мадэлі або мастака, “уступяць у дыялог” з адным з герояў старадаўняга партрэта і правядуць уласнае даследаванне партрэтных вобразаў.
    Праграма разлічана на дзяцей ад 10 гадоў.

Па папярэднім запісе па тэл.: + 375 25 667 78 19

• Творчыя зоны, дзе ўвесь дзень можна маляваць, размалёўваць, складаць і клеіць уласныя шэдэўры.

• Фотазона, дзе вы зможаце зрабіць вясёлыя сямейныя фатаграфіі.

Свята адбудзецца дзякуючы сябру і партнёру музея – сетцы крам “Арт-тэрыторыя” і брэнду тавараў для дзіцячай творчасці “Цветик”, якія дадуць наведвальнікам усе неабходныя матэрыялы для іх творчасці.

Наведванне мерапрыемства па ўваходным білеце ў музей.

А таксама не забываем пра сямейны білет выхаднога дня:

• 2 дарослых + 1 дзіця – 20 руб.
  • 2 дарослых + 2 дзіцяці – 24 руб.
  • 2 дарослых + 3 дзіцяці – 28 руб.
частыя пытанні
Дзе я магу прыпаркаваць аўтамабіль?

Бліжэйшыя парковачныя месцы знаходзяцца ўздоўж вул. Карла Маркса (паркоўка платная)

Ці ёсць у музеі wi-fi?

Так, на першым паверсе галоўнага корпуса можна падключыцца да бясплатнага wi-fi, кропка доступу Artmuseum.by free wi-fi

Ці можна знаходзіцца ў музеі ў верхнім адзенні?

Правілы наведвання музея не прадугледжваюць наведванне экспазіцыі ў верхнім адзенні. Яго неабходна пакінуць у гардэробе.

З якімі рэчамі знаходзіцца ў музейных залах нельга?

Усе габарытныя сумкі, заплечнікі, пакеты, парасоны неабходна здаць у гардэроб ці пакінуць у камеры захоўвання. Бутэлькі з вадой праносіць на экспазіцыю нельга, піць ваду можна ў вестыбюлі ці музейным кафэ на першым паверсе.

Ці можна наведваць экспазіцыю музея з дзіцячай каляскай?

Так, мы рады наведвальнікам узроставай катэгорыі 0+. Звярніце ўвагу на тое, што на першым паверсе музея размешчана толькі 5 выставачных залаў. Для таго каб наведаць іншыя – неабходна падняцца па лесвіцы.

Новы корпус – гэта дзе?

Новы корпус – усё той жа будынак па вул. Леніна, 20. Трапіць у экспазіцыі новага корпуса можна праз галоўны ўваход у музей. У залах рускага мастацтва ёсць пераход у новыя залы, якія былі прыбудаваны да асноўнага будынка ў 2006 годзе.

Ці ёсць у музеі ліфт?

На жаль, у музеі няма ліфта. Галоўны будынак музея быў пабудаваны ў 1957 годзе, і ліфт не быў прадугледжаны ў архітэктурным праекце.

Якія ўмовы створаны для наведвання людзей з абмежаванымі магчымасцямі?

Для бесперашкоднага вывучэння экспазіцыі на верхніх паверхах у музеі ёсць спецыяльны пад’ёмнік. Калі ён неабходны для Вашага візіту ў музей, калі ласка, патэлефануйце адміністратару экскурсійнага бюро па гарадскім нумары: 397-01-63 альбо 342-87-87.

У экспазіцыі новага корпуса знаходзяцца спецыяльныя карціны і скульптуры для тактыльнага вывучэння, абсталяваныя гукавым запісам з падрабязным апісаннем твораў.

Ці існуе ў музеі дзень бясплатнага наведвання?

Апошняя серада месяца – дзень ільготнага наведвання. Уваходны білет у апошнюю сераду кожнага месяца складае 4 руб. для дарослых, 2 руб. для школьнікаў і студэнтаў дзённай формы навучання.

Ці ёсць зніжкі на набыццё ўваходнага білета для пенсіянераў?

На жаль, ільготы для людзей пенсійнага ўзросту ў музеі не прадугледжаны.

Ці ёсць у музеі аўдыягід?

Паслуга аўдыягіда аплачваецца пры наведванні ў сувенірным кіёску музея. Аўдыягіды па пастаяннай экспазіцыі музея даступныя на беларускай, рускай, англійскай і кітайскай мовах.

Як мне трапіць на экскурсію?

У экскурсійным бюро адбываецца запіс арганізаваных груп ад пяці чалавек і індывідуальных экскурсій (груп да пяці чалавек).

Запісвацца неабходна як мінімум за тыдзень да меркаванага візіту па гарадскім тэлефоне: 397-01-63. У рамках акцый і спецыяльных мерапрыемстваў музей нярэдка наладжвае зборныя экскурсіі па ўваходным білеце ў музей.

Падрабязная афіша ўсіх падзей публікуецца ў раздзеле “Навіны”.

• Мінск
    вул. Леніна, 20

• Панядзелак - серада, пятніца - нядзеля:

• Чацвер:

• Аўторак: