Лекцыя-дыскусія "Вобраз дзяцінства: мінулае, сучаснасць, будучыня"

Нацыянальны мастацкі музей Рэспублікі Беларусь Галоўны корпус

1 чэрвеня а 14-й гадзіне ў Мастацкім музеі адбудзецца лекцыя-дыскусія на тэму: “Вобраз дзяцінства: мінулае, сучаснасць, будучыня”. Правядзе яе навуковы супрацоўнік Інстытута філасофіі Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі Дароніна Святлана Генадзеўна, філосаф, спецыяліст у галіне філасофіі дзяцінства, філасофіі для дзяцей.

Сустрэча дапаможа бацькам разгледзець за скрытымі гістарычнымі, культурнымі, сацыяльнымі і навуковымі ўяўленнямі аб дзяцінстве не заўсёды ўдалыя спробы дарослых пранікнуць у свет дзяцінства; выявіць шэраг традыцыйных стэрэатыпаў, якія перашкаджаюць убачыць за сканструяванымі вобразамі дзяцінства жывое дзіця, пачуць яго непаўторны голас.

Папярэдні запіс не патрабуецца.
Уваход на лекцыю па білеце ў галоўны корпус музея або ў галоўны і выставачны карпусы.