Мерапрыемства

Міжнародны дзень абароны дзяцей у Мастацкім музеі

Нацыянальны мастацкі музей Рэспублікі Беларусь Галоўны корпус

Дарагія сябры! У Міжнародны дзень абароны дзяцей і першы дзень лета мы прапануем Вам:
  • стаць удзельнікамі зборнай тэматычнай экскурсіі “Дзеці ў музеі” і здзейсніць падарожжа па музейных залах, каб натхніцца цудоўнымі вобразамі дзяцей розных эпох і ў розных краінах, якія прадстаўлены ў пастаяннай экспазіцыі музея.

Узрост: ад 8 да 16 гадоў
    Час: пачатак а 14-й гадзіне.
    Месца збору: парадны вестыбюль галоўнага корпуса (Леніна, 20)
    Працягласць: 60 хвілін

Запісаць на экскурсію юнага наведвальніка можна тут:

Спасылка

Колькасць месцаў абмежавана!

Паважаныя бацькі і нашы наведвальнікі, пакуль вашы дзеці здзяйсняюць падарожжа па музейных залах, прапануем вам

Месца правядзення: экспазіцыя “Беларускае мастацтва XIX – пачатак XX стагоддзя” (Леніна, 20, новы корпус)
Працягласць: 60 хвілін

або

• самастойна азнаёміцца з музейнай экспазіцыяй, звяртаючы ўвагу на творы, у якіх прадстаўлены дзіцячыя вобразы. У залах музея яны будуць абазначаны спецыяльным абразком;

або

• адпачыць за кубкам духмянай кавы ці гарбаты ў музейнай кавярні “Культурнае жыццё”, у якім будзе дзейнічаць знішка 10% на ўсё меню

• атрымаць асалоду ад музычных твораў у рамках святочнага канцэрта навучэнцаў Рэспубліканскай гімназіі-каледжа пры Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі.

Час правядзення: 15:00–16:00
    Месца правядзення: сяродкрыжжа (Леніна, 20, новы корпус)  Працягласць: 50 хвілін (16 нумароў)

• паглядзець дакументальны фільм “Карціна свету”, у якім расказваецца аб дзейнасці музейнай мастацка-адукацыйнай студыі У госці да Цюбіка пад кіраўніцтвам Брыгаднай Вольгі Яўгенаўны.

Час: пачатак у 16:30
    Месца правядзення: экспазіцыя "Беларускае мастацтва XIX – пачатак XX стагоддзя" (Леніна, 20, новы корпус)
    Працягласць: 52 хвіліны

• атрымаць уяўленне аб рабоце студыі “У госці да Цюбіка ў фатаграфіях і ўбачыць малюнкі дзяцей-студыйцаў, прысвечаныя іх уражанням ад твораў беларускіх мастакоў XX – пачатку XXI стагоддзя на выставе “Дзеці малююць ля карцін”

Узрост: 0+
    Месца правядзення: фотавыстава – малая галерэя ў сяродкрыжжы, выстава малюнкаў “Дзеці малююць ля карціны” – 4-ы паверх, у экспазіцыі “Сучаснае беларускае мастацтва XX – пачатку XXI стагоддзя” (Леніна, 20, новы корпус)

У праграме могуць быць змены або дапаўненні.

Сачыце, калі ласка, за інфармацыяй.

Прыходзьце з задавальненнем! Мы вас чакаем!

Карта музея