Выстава твораў Саюза мастакоў Кыргызскай Рэспублікі

Нацыянальны мастацкі музей Рэспублікі Беларусь Галоўны корпус

24 кастрычніка 2024 года ў 11.00 у Нацыянальным мастацкім музеі Рэспублікі Беларусь (вул. Леніна, 20) у межах Дзён культуры Кыргызскай Рэспублікі ў Рэспубліцы Беларусь адбудзецца ўрачыстае адкрыццё выставы твораў Саюза мастакоў Кыргызскай Рэспублікі, на якой наведвальнікі змогуць убачыць работы вядомых кыргызскіх майстроў Серэнава Урмата, Суйунбекава Жаныбека, Чаюбекава Урмата і многіх іншых. Прадстаўленыя на выставе творы дэманструюць разнастайнасць стыляў і тэхнік, народныя традыцыі і дух кыргызскага народа, адлюстроўваюць прыгажосць прыроды краіны.

Прадстаўленая ў экспазіцыі творчасць кыргызскіх мастакоў – усяго 30 твораў у тэхніцы алейнага і акрылавага жывапісу (нацюрморты, пейзажы, партрэты, жанравыя карціны) прадэманструе ўвесь спектр мастацкай індывідуальнасці сучаснага кыргызскага выяўленчага мастацтва.

Дні культуры Кыргызскай Рэспублікі - значная падзея, накіраваная на ўмацаванне сяброўства і культурнага абмену паміж Кыргызстанам і Беларуссю. У яе межах пройдуць розныя мерапрыемствы, якія прадэманструюць самабытную культуру і традыцыі Кыргызстана, прапаноўваючы гледачу ўнікальную магчымасць убачыць традыцыйнае і сучаснае мастацтва краіны, якое адлюстроўвае яе багатую культурную спадчыну.

Дні культуры Кыргызскай Рэспублікі ў Рэспубліцы Беларусь - падзея, якая дазволіць паглыбіць культурныя сувязі, спрыяючы абмену ідэямі і поглядамі на будучыню, супрацоўніцтва паміж дзвюма краінамі.

• 220030, Мінск

• 223054, Мінская вобласць, Мінскі раён, Астрашыцка-Гарадоцкі в/с, в. Аколіца