Канцэрт фартэпіяннай музыкі “Летняя серэнада” Вольгі Запольскай

Нацыянальны мастацкі музей Рэспублікі Беларусь Галоўны корпус

11 чэрвеня ў 16:30 у галоўным корпусе музея (Леніна, 20) адбудзецца канцэрт фартэпіяннай музыкі “Летняя серэнада” Вольгі Запольскай.

Вольга Запольская – адзін з вядучых выкладчыкаў фартэпіяннага аддзялення Мінскага дзяржаўнага музычнага каледжа імя М. І. Глінкі, а таксама аўтар шматлікіх арыгінальных праграм сольнай і камернай музыкі.

У праграме “Летняя серэнада” мы прасочым цікавасць піяністкі да вакальных твораў і розных спосабаў іх перакладання, якія дазваляюць выканаць іх на фартэпіяна сола. Тонкая манера ігры Вольгі дае магчымасць перадаць самыя цёплыя і шчырыя эмоцыі, ператвараючы выступленне ў кранальны рамантычны маналог.

На канцэрце прагучаць музычныя кампазіцыі Ф. Шуберта, К. Дэбюсі, С. Рахманінава.

Уваход на канцэрт па білеце ў музей

• Мінск
    вул. Інтэрнацыянальная, 33А

• аўторак - субота:

з 10:00 да 18:00

• нядзеля - панядзелак:

• Мінскі раён
    Астрашыцкі Гарадок, ск «Раўбічы»

• серада - нядзеля

• панядзелак - аўторак