Канцэрт хору Polifonica

Нацыянальны мастацкі музей Рэспублікі Беларусь Галоўны корпус

16 чэрвеня ў 18:30 адбудзецца канцэрт хору Polifonica, прымеркаваны да выставы “Уладзімір Садзін. Мастацтва вандраваць”.

Хор налічвае 30 удзельнікаў, якія не з’яўляюцца прафесійнымі музыкантамі. Усе яны валодаюць вялікім выканальніцкім досведам і выдатнымі вакальнымі данымі. Сярод удзельнікаў калектыву ёсць студэнты, педагогі, перакладчыкі, дэканы, прафесары тэхнічных і гуманітарных навучальных устаноў і даследчых арганізацый, урачы.

За апошнія 12 гадоў хор Polifonica неаднаразова гастраляваў на тэрыторыі многіх еўрапейскіх дзяржаў і за межамі Еўропы. У Мінску калектыў можна часта пачуць на канцэртах, прыёмах, арганізаваных замежнымі амбасадамі, а таксама на іншых культурных пляцоўках горада і краіны.

Стваральнік і дырэктар хору – Вольга Іванова, дырыжор – Павел Шэпелеў.

На канцэрце “Мастацтва вандраваць” у Мастацкім музеі будуць выкананы кампазіцыі кампазітараў з розных краін: Аўстрыі, Швецыі, Вялікабрытаніі, Японіі, Польшчы, Ізраіля, Італіі, Кітая, Літвы, Латвіі і Амерыкі.

Уваход на канцэрт па білетах у музей.

• Мінск
    вул. Інтэрнацыянальная, 33А

• аўторак - субота:

з 10:00 да 18:00

• нядзеля - панядзелак:

• Мінскі раён
    Астрашыцкі Гарадок, ск «Раўбічы»

• серада - нядзеля

• панядзелак - аўторак